Mezoterapia anti-aging

Generalnie rzecz ujmując mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący leczenia mezoterapią anti-aging. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że mezoterapia to procedura zabiegowa o bardzo szerokim zastosowaniu w procesie rewitalizacji i poprawy jakości skóry, gdzie przeznaczenie i efekt pozabiegowy jest zależny od rodzaju zastosowanego preparatu. Zwykle zabieg mezoterapii jest wykonywany przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczenia przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Jednak pomimo, że zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, ze względu na komfort pacjenta stosowane jest czasami znieczulenie kremem na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Musisz także wiedzieć, że zabieg polega na podaniu bezpośrednio pod skórę, odpowiedniego do potrzeb terapeutycznych koktajlu, posiadającego substancje lecznicze, regenerujące i odżywcze. Dopiero potem lekarz wykonujący zabieg przeprowadza masaż punktowy obszaru poddawanego zabiegowi w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu pod skórą. Zwykle zabieg trwa od 15 do 30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jednak bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po około 4 godzinach.
Jeżeli chodzi o efekt zabiegu to w zależności od zastosowanego preparatu zabiegi mezoterapii mogą przynosić różne efekty.

Generalnie rzecz ujmując wspólną cechą łączącą wszystkie mezoterapeutyki jest bogata zawartość witamin, minerałów, aminokwasów i kwasu hialuronowego powodującego głębokie odżywienie i odnowienie skóry właściwej. Poza tym zabiegi powodują przywrócenie optymalnej gęstości i nawilżenia, spłycenie powierzchownych zmarszczek, rozjaśnienie i poprawę kolorytu skóry, aktywną regeneracje i ochronę naszej skóry; po zabiegach skóra jest pozbawiona szarości, zmęczenia i wiotkości. Ponadto skóra jest gładka, napięta, nawilżona oraz rozświetlona.
Musisz także wiedzieć, że regularne poddawanie się zabiegom w cyklu – seria 3-5 zabiegów w odstępach co 6 tygodni oraz 1-2 zabiegów przypominających/rok, powoduje utrzymanie stałego efektu głębokiego odżywienia.