Czym jest cellulit wodny? Sposoby na cellulit wodny

Generalnie rzecz ujmując cellulit wodny jest uważany za kolejną chorobę cywilizacyjną. Zwykle przyczyną nadmiernego gromadzenia się wody w tkankach skóry jest zaburzenie krążenia krwi i limfy. Na nasze szczęście cellulit wodny można zwalczyć łatwiej niż cellulit tłuszczowy, ponieważ w przypadku cellulitu wodnego w pierwszej kolejności należy pomyśleć o pozbyciu się obrzęków, a nie komórek tłuszczowych. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, w jaki sposób pozbyć się cellulitu wodnego. Przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że cellulit wodny pojawia się u większości kobiet w okresie dojrzewania, a jego przyczyną jest często siedzący tryb życia. Ponadto cellulit wodny objawia się opuchniętą i pofałdowaną skórą. W dodatku opuchlizna pojawia się nie tylko na udach i brzuchu, lecz także na łydkach i kostkach u nóg. Przede wszystkim jednak przyczynami cellulitu wodnego są najczęściej: dieta bogata w sól i ostre przyprawy, nieregularne posiłki, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz częste noszenie szpilek.
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w trakcie leczenia cellulitu wodnego ważny jest nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków, lecz także sposób ich aplikowania. Dlatego wszelkie balsamy i mleczka należy wcierać w skórę zaraz po zakończonym prysznicu lub kąpieli, ponieważ pod wpływem gorącej wody pory skóry są rozszerzone, w wyniku czego wszelkie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach szybciej się wchłaniają.

Poza tym złe nawyki żywieniowe także przyczyniają się do powstawia cellulitu wodnego. Musisz wiedzieć, że w niewłaściwie skomponowanej diecie główną rolę odgrywa sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i doprowadza do opuchlizny ciała. Dlatego jeśli więc zauważyłaś grudkowatą skórę na udach i spuchnięte łydki, jak najszybciej zrezygnuj z wędlin, serów i przekąsek, które w dużej części składają się z soli. Ponadto w twojej codziennej diecie nie powinno zabraknąć warzyw, owoców, orzechów i tłustych ryb.

Warto wspomnieć także o tym, że najlepszym lekarstwem na cellulit wodny jest niegazowana woda mineralna. W związku z tym codziennie pij 2 litry wody mineralnej, najlepiej z dodatkiem plasterka cytryny, która oczyszcza organizm. Oprócz tego możesz pić także własnoręcznie wykonane soki warzywne i herbatki ziołowe, np. z pokrzywy, która zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie.

Musisz także wiedzieć, że cellulit wodny powstaje także w wyniku regularnego noszenia zbyt ciasnych ubrań. Dlatego nie noś zbyt obcisłych spodni, skarpetek lub podkolanówek z gumkami, które dosłownie wpijają się w skórę łydek. Unikaj także za małego obuwia, a szczególnie ciasnych szpilek. To prawdziwa zbrodnia dla twojego układu krążenia.