Ci, którzy chcą i zamierzają kupić używane auto padają często ofiarami nieuczciwych sprzedawców. Jest to co najmniej przykre i niesprawiedliwe, bo przecież niekiedy na auto zbieramy kilka ładnych lat i chcemy zainwestować w dobry pojazd. Niestety tak to wygląda, że często zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy. Znają oni kilka sztuczek, na które bardzo łatwo się złapać. Na co więc trzeba uważać, by nie zostać nabitym w butelkę?

Najpopularniejsza sztuczka- cofanie licznika.

Niestety nie mamy dobrych wieści- to wciąż najbardziej powszechne oszustwo, które stosują handlarze aut. Trzeba przyznać również, że jest to trochę winą kupujących, ponieważ nie powinno się kupować starych aut z przebiegiem, takim jakie ma zaledwie kilkuletnie auto. Przekręcanie licznika, jest popularne i oszustwa związane z przebiegiem łatwo rozpoznać.

Po pierwsze mogą to być oznaki związane z użytkowaniem samochodu, wytarta kierownica, gałka od zmiany biegów, pedał gazu, lub sprzęgła. Te elementy, jeśli są zbyt mocno wyeksploatowane mogą świadczyć o dużej ilości przejechanych kilometrów. Tak jest z autami sprowadzanymi z Niemiec, czy też od prywatnych sprzedawców.

Handlarz, czy osoba prywatna?

Wiele osób spotkało niestety przykre doświadczenie. Kupno samochodu używanego od handlarza, który udawał, że jest osobą prywatną. Często tuż po zakupie auta dowiadujemy się, że zamiast świetnego wozu, który miał nam dać poczucie bezpieczeństwa i przyjemność z jazdy, mamy w garażu skarbonkę bez dna, w którą inwestujemy co rusz większą ilość pieniędzy. Taki samochód to sam kłopot. Czasem lepiej się go po prostu pozbyć.

zakup pojazdu

Warto wówczas zgłosić się do Skupu Aut Gdynia i przedstawić ofertę. Skup ten zajmuje się od wielu lat odkupowaniem aut, starych, niepotrzebnych, kłopotliwych. Mogą to być samochody powypadkowe, lub poleasingowe. Skup aut uszkodzonych oferuje darmową wycenę i dojazd do klienta, a także błyskawiczną transakcję i gotówkę od ręki. Niekiedy warto się skusić na taką ofertę, aniżeli wciąż inwestować w samochód, który i tak jest bezużyteczny. Pieniądze mają szansę się zwrócić, a klient zaoszczędza czas i nerwy.

Wracając do tematu handlarzy, łatwo jest rozpoznać kto jest kim. Można to sprawdzić dzwoniąc na numer podany w ogłoszeniu i zadać pytanie o auto, ale nie podając o który dokładnie nam chodzi. Jeśli dana osoba jest handlarzem, to na pewno sprzedaje jednocześnie wiele aut i natychmiast zapyta o które auto dokładnie nam chodzi. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy handlarze są jednakże nie uczciwi i nie wszystkich należy wrzucać do jednego worka, ale warto trzymać rękę na pulsie.

Tuszowanie faktów

Jedną z metod stosowanych przez nieuczciwych sprzedawców jest takie stwarzanie warunków, które uniemożliwi przyjrzenie się drobnym usterkom samochodu. Otóż może to być umówienie spotkania późnym wieczorem, gdy światło już nie takie. Wówczas trudno jest dostrzec usterki, które mogą mieć wpływ na realną ocenę samochodu. Po zmroku znacznie łatwiej ukryć usterki takie jak odpryski lakieru czy wycieki oleju. Jest jeszcze wiele innych sytuacji, w których trzeba mieć się na baczności.

Previous post Dowiedz się więcej o Sochaczewskich skupach aut
złota bateria łazienkowa Next post Luksusowe, złote baterie do ekskluzywnej łazienki