Sprzedając auto na portalach internetowych należy liczyć się z tym, że nie będzie to banalne zadanie. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji czy spotkania z zainteresowanymi osobami. Brak pożądanych rezultatów może prowadzić do spadku motywacji. Nic dziwnego, że jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. W jaki sposób można spieniężyć auto w skupie? Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy skup aut Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

 

Zalety korzystania z usług profesjonalnego skupu samochodów.

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą auta do skupu, powinni poznać zalety, związane z taką właśnie decyzją. Zalet tych jest bowiem niemało. Skupy aut to przede wszystkim najkorzystniejsze wyjście dla posiadaczy aut powypadkowych oraz uszkodzonych. Na takie pojazdy bardzo trudno wyszukać zdecydowanego kupca. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. Umożliwia ona transport niesprawnych samochodów i umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Skupy likwidują również potrzebę samodzielnego poszukiwania nabywcy. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo ciężko przebić się ze swoją ofertą na popularnych portalach.

Korzystając z propozycji skupu, samochód można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu profesjonalistów i z darmową wyceną. Sprzedaż auta do auto skupu wiąże się z wieloma różnymi zaletami. Będzie to m.in. możliwość wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu stosownych dokumentów. To z kolei powoduje, iż nie musi on czekać na zaksięgowanie przekazu na koncie, poprawiając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego wyszukiwania kupca.

Czy mogę sprzedać samochód w skupie bez posiadania ważnego dowodu rejestracyjnego?

W skupach aut sprzedać można różnorodne pojazdy. Skupowane są tu zarówno stare, wysłużone auta, jak i nowsze samochody w świetnym stanie technicznym. Decydując się na sprzedaż własnego pojazdu do skup samochodów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie papiery będą niezbędne. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, jaki ma zostać sprzedany. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać sfinalizowana. Jeśli została przekazana karta pojazdu, należy również przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim ważnym dokumentem jest dowód zapłacenia składki OC. Często pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać pojazd, który nie posiada ubezpieczenia OC.

Okazuje się, że skupy prowadzą takie transakcje. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak opłaty zostanie jednak zgłoszony, a posiadacz auta weźmie odpowiedzialność materialną za zaistniałą sytuację. Sprzedając pojazd do skupu, niezbędne będą także dokumenty właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, jak auto zarejestrowane jest na współwłasność. Niezbędna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

 

Najlepsze strategie negocjacyjne przy sprzedaży samochodu do skupu.

Ile płacą skupy aut za używane samochody? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie sporo osób. Auto skupy nie mają jednak jednego cennika. Podstawą propozycji są dokonywane tutaj wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest darmowa a także niezobowiązująca. W jej trakcie realizowana jest specjalistyczna wycena stanu mechanicznego samochodu. Fachowiec ocenia także liczbę przejechanych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także wygląd tapicerki i wygląd lakierniczy. Ostateczna oferta zdeterminowana jest więc wieloma czynnikami.

Warto wiedzieć natomiast, że w skupie nie uzyskamy pełnej wartości naszego auta. Znaczy to, iż za samochody w należytym stanie technicznym można tutaj otrzymać ok. 80% ich wartości. Stare pojazdy w nieodpowiednim stanie skupowane są za 60% wartości. Cenę rekompensuje natomiast brak konieczności wyszukiwania nabywcy na własną rękę. Jak wiadomo, stary samochód trudno sprzedać, a sam proces jest czasochłonny i nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Skupy pojazdów skupują auta błyskawicznie i w ten sam sposób płacą za nie gotówkę.

Jak dokonać wyceny swojego samochodu przed transakcją w komisie? Previous post Jak dokonać wyceny swojego samochodu przed transakcją w komisie?