Łazienka coraz częściej jest dziś urządzana w sposób nowoczesny. Styl ten rządzi się swoimi prawami, dlatego znajdują się tam zazwyczaj elementy, które są minimalistyczne. W tego typu wnętrzach mniej znaczy więcej. Z tego względu tak dużą popularnością cieszą się wszelkie montowane podtynkowo urządzenia.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się stelaże podtynkowe, armatura. Nie ma się czemu dziwić, bo dzięki takiemu montażowi można nadać łazience wyjątkowego klimatu, a także i poprawić ergonomię wnętrza. Wśród stelaży podtynkowych od lat królują te marki Geberit, jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najczęstsze ich awarię – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

remont

Twarda woda – głównym powodem awarii stelaży Geberit!

Bez różnicy czy mówimy o stelażach podtynkowych czy o kompaktach stojących – najczęstszymi ich awariami są te związane z układem spłukującym. Łatwo można zauważyć tego typu awarię. Jest to efekt ciągle lecącej wody, sączącej się. Po spłukaniu miski WC i ponownym napełnieniu spłuczki, widać, jak struga wody nadal wycieka z rury.

Taka awaria, która trwa dłuższy czas, doprowadzić może do dużego zużycia wody, a naprawienie jej nie jest skomplikowane. Powodem awarii stelaży podtynkowych Geberit najczęściej jest twarda woda. Twarda woda przyczynia się do powstawania złogów, osadów wapiennych, które to powodują uszkodzenia elementów mechanicznych, uszkadzają uszczelki, iglice czy dysze. Twarda woda pozbawia te części stelaża Geberit swoich właściwości.

Najszybciej uszkodzeniu ulegają uszczelki do stelaży Geberit. Tracą one swoją elastyczność. Po czasie stają się twarde i zaczynają przepuszczać wodę. W przypadku takiej awarii wystarczy wymienić tylko uszczelkę Geberit, niekiedy jednak konieczna jest wymiana całego zaworu spustowego. Twarda woda ma wpływ nie tylko na uszkodzenia części zamiennych, ale także i na estetykę miski WC. Są to rudawe, brązowe zacieki, które nie tak łatwo jest usunąć.

Części zamienne do stelaży Geberit

Częściami zamiennymi, które najczęściej ulegają awarii, są uszczelki, iglice lub całe zawory spustowe czy napełniające. Wielu ekspertów wychodzi z założenia, że jeśli uszkodzeniu uległa tylko uszczelka, która jest twarda i przepuszcza wodę, to i tak warto jest wymienić cały zawór spustowy Geberit. Ten element wyposażenia spłuczki składa się z wielu elementów i nie zawsze na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie ocenić, ile z nich wymaga wymiany.

Dlatego od razu korzystnie jest wymienić cały dzwon. Kolejnym elementem, który także może ulec uszkodzeniu jest zawór napełniający Geberit. Serwozawory Geberit nie są tak skomplikowane w budowie, jak te spustowe. Produkty te wyposażone są w dwie uszczelki, które zazwyczaj na skutek kontaktu z twardą woda i normalnej eksploatacji ulegają uszkodzeniom. Zazwyczaj wystarczy wymienić owe uszczelki Geberit, by spłuczka działała znów jak nowa.

Przyczyn awarii stelaża może być znacznie więcej. Niektóre z nich dotyczą nie tylko uszkodzeń związanych częściami zamiennymi, które uszkadzają się ze względu na kamień, ale pojawić się mogą przez chociażby zbyt głęboki montaż stelaża Geberit. W takich przypadkach konieczny jest zakup popychaczy oraz bolców dystansowych Geberit, które posiadają numery katalogowe: 240.058.00.1 lub 240.938.00.1.

złota bateria łazienkowa Previous post Luksusowe, złote baterie do ekskluzywnej łazienki
inspiracje łazienkowe Next post Kilka pomysłów na dekorację funkcjonalnej łazienki!